Dzieci przy choince.Okres przedświąteczny w grupie „Wróbelki” to czas radosnych przygotowań do świętowania Bożego Narodzenia.

Przedszkolaki przygotowania rozpoczęły już dużo wcześniej od udekorowania sali przedszkolnej. Następnie wspólnie ubrały choinkę zawieszając na niej własnoręcznie wykonane papierowe łańcuchy oraz ozdoby wykonane wspólnie z rodzicami. Zgodnie z tradycją samodzielnie ozdobiły pachnące pierniczki, które zaniosły jako świąteczne upominki do rodzinnych domów. Wykonały również świąteczne kartki i bombki, a w trakcie tej twórczej pracy towarzyszyły dzieciom dźwięki tradycyjnych kolęd. Przedświąteczny czas był dla maluchów bardzo pracowity. Nauczyły się śpiewać kolędy, jak również piosenki i wiersze o tematyce zimowo- świątecznej.

 

Zdrowych i radosnych, rozbrzmiewających śmiechem dzieci Świąt Bożego Narodzenia!

Opracowała: Mirosława Nikonczuk

Na zdjęciach dzieci z grupy „Wróbelki” wykonują ozdoby i kartki świąteczne. Wspólnie dekorują choinkę. Samodzielnie ozdabiają świąteczne, pachnące pierniki, które zabrały do rodzinnych domów. Śpiewają tradycyjne kolędy i piosenki o tematyce zimowo- świątecznej.