Dzieci ze swoimi pluszowymi kotkami.W piątek 17 lutego przedszkolaki z grupy Skowronki obchodziły Dzień Kota.

Podczas zajęć zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają te zwierzęta. Aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej: miaucząc, robiąc koci grzbiet, drapiąc i mrucząc. Wiele radości przyniosło dzieciom picie mleka przez słomkę oraz polowanie na myszkę. Dzieci wykonały również prace plastyczne z kotkiem w roli głównej, które wyeksponowano w szatni.

 

Celem obchodów tego wyjątkowego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, rozwijanie empatii i uwrażliwianie na potrzeby zwierząt.

Aneta Jurczuk

W galerii znajdują się zdjęcia, na których dzieci siedzą na dywanie w przedszkolnej sali, trzymają w rękach pluszowe koty. Na kolejnych wykonują prace plastyczne. Piją mleko z kubków przez słomki oraz uczestniczą w zabawie ruchowej na czworakach. Na ostatnich zdjęciach dzieci siedzą przy stolikach, układają puzzle oraz rozwiązują zakodowany obrazek.