grupa dzieci pozuje do zdjęcia21 kwietnia Sówki, podobnie jak pozostałe grupy naszego przedszkola, wzięły udział w V Edycji Akcji Sprzątamy Dla Polski.

W ramach obchodzonego wydarzenia dzieci omówiły z nauczycielem potrzebę dbania o środowisko i zagrożenia związane z jego zanieczyszczaniem. Tego dnia Sówki udały się do parku miejskiego, gdzie zachowując ostrożność oczyściły alejki i trawniki z nieprzyjemnych śmieci. Dzieci potraktowały to zadanie bardzo poważnie. Przyniosły z domów rękawice i narzędzia pomagające sprawnie usunąć wyrzucone papiery, plastik, szkło. Na koniec akcji odniosły zebrane odpady do odpowiednich kontenerów na śmieci.

Opracowała Iwona Olesiuk Szkopek

Opis zdjęć:

W galerii poniżej widzimy dzieci z grupy Sówek i Jaskółek pozujące do zdjęcia na tle napisu „Sprzątamy dla Polski”. Na kolejnych zbierają śmieci. W rękach trzymają butelki, folie, kapsle. Wrzucają śmieci do plastikowych worków. Pozują do zdjęć na tle kwitnącego na biało drzewa i żółtej forsycji. Machają dłońmi ochronionymi przez gumowe i materiałowe rękawice.