Zajęcia o zdrowiuW ramach profilaktycznego programu „Moje dziecko idzie do szkoły” realizowanego w naszym przedszkolu, przedstawiciel Sanepidu Hajnówka, pani Magdalena Leszczuk, przeprowadziła zajęcia o tematyce zdrowego trybu życia.

 

Opowiedziała dzieciom o piramidzie zdrowia i konieczności dbania o higienę osobistą. Zaznaczyła również, jak bardzo ważnym dla naszego zdrowia jest prawidłowe, aktywne spędzanie czasu wolnego. Pani Magda przygotowała zagadki, dzięki którym dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną o tematyce dbania o higienę jamy ustnej.

Dzieci siedzą na dywanie. Pani prowadząca prezentuje plansze o tematyce zdrowego żywienia. Dzieci układają piramidę zdrowia, segreguję zdrowe i niezdrowe produkty. Czyszczą szczoteczką zęby na specjalnie przygotowanej planszy. Na końcu zdjęcia przedstawiają prace plastyczne wykonane przez dzieci.