Lukrowane pierniki w dziecięcym wykonaniu.Tuż przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy Skowronki piekły pierniczki.

 

Najpierw poznały składniki i sposób wykonania ciasta. Następnie z wielkim zaangażowaniem wałkowały i wycinały foremkami różne kształty z przygotowanego ciasta. Gotowe pierniczki zostały upieczone w przedszkolnej kuchni. Kolejnym etapem było zdobienie ciasteczek. Radości przy tym było co niemiara – kolorowe posypki i pisaki, błyszczące koraliki oraz lukier to wszystko sprawiło, iż pierniki zamieniły się w prawdziwe małe arcydzieła.

Aneta Jurczuk

Galeria poniżej przedstawia fotografie, na których dzieci wykonują pierniczki. Siedząc przy stoliku wałkują ciasto, wykrawają przy pomocy foremek różnego rodzaju ciasteczka. Następnie je zdobią, używając lukru i kolorowych posypek. Ostatnie zdjęcia przedstawiają gotowe pierniczki.