Wycieczka do Chatki Baby JagiDnia 25 września przedszkolaki z grupy Sikorki wybrały się na swoją pierwszą autokarową wycieczkę do Orzeszkowa.

Odwiedziły tam zaczarowaną Chatkę Baby Jagi. Na miejscu dowiedziały się jak mieszka Baba Jaga i skąd bierze informacje o niegrzecznych dzieciach. Podczas jej nieobecności w domku zjadły pyszne pierniczki, sprawdziły czy ma ciepło w piecu i czy wygodne jest jej posłanie. Gotowały wspólnie zupę w wielkim kotle oraz oglądały w spiżarni magiczne miksturki. Chętni śmiałkowie mogli także zajrzeć do Lochów Jasia znajdujących się w podziemiach czy usiąść na Wadze Prawdy. W nagrodę za odwagę otrzymały Magiczny Kamień spełniający marzenia. Po zwiedzaniu chatki zagrały w grę terenową „Tropem Baby Jagi” sprytnie rozwiązując wszystkie zagadki. Na koniec z radością ozdabiały pierniczki i złożyły przysięgę, że nie zdradzą przepisu.

 

Aneta Jurczuk, Mirosława Nikonczuk

W galerii poniżej znajdą się fotografie, na których przedszkolaki zwiedzają Chatkę Baby Jagi w Orzeszkowie. Siedzą na zapiecku i w piecu. Pozują do zdjęć w wielkim saganie. Oglądają spiżarnię z miksturami. Następnie spacerują wokół domku, szukają zagadek Baby Jagi. Na kolejnych zdjęciach składają obietnicę zachowania sekretu magicznych pierniczków. Na ostatnich fotografiach malują farbami pierniczki.