19.04.14 planPrzedszkole nr 1 w Hajnówce pracuje w godzinach od 6:00 do 17:00. Pobyt od godziny 8 do 13 jest bezpłatny. Za każdą powyżej 5 godzin opłata wynosi 1 zł.

Ramowy plan dnia przewiduje:

6.00 - 8.00

Witamy się miłym uśmiechem, bawimy się ulubionymi zabawkami i rozmawiamy ze sobą. Dzieci rozchodzą się do swoich sal. Do godziny 8.00 dzieci mogą wybierać dowolne zajęcia, a nauczycielki wykorzystują ten czas (w miarę potrzeb) na pracę indywidualną z wybranymi dziećmi.

8.00 - 8.30

Odbywa się rytuał powitania z grupą, następnie, przed śniadaniem, nauczycielki organizują czynności samoobsługowe dzieci w łazience.

8.30 - 9.15

Wspólnie zjadamy śniadanie. Myjemy ząbki.

9.15 - 11.00

Czas rozmaitych zajęć dydaktycznych, uzależnionych od: wieku dzieci i realizowanych zadań wychowawczych i dydaktycznych. Bawiąc, uczymy się różnych ciekawych rzeczy; uczestniczymy zajęciach dodatkowych; wesoło bawimy się w ogródku przedszkolnym.

11.30 - 13.00

W tym czasie odbywają się równolegle różne typy aktywności.Maluszki, przytulając swoje misie i lale, odpoczywają. Dla dzieci z grup starszych to pora ulubionych zabaw inicjowanych przez nasze panie i przez dzieci.

13.00 - 13.30

Obiad przygotowany przez nasze panie kucharki smakuje doskonale. Warto dodać, że obiad zaczynamy zawsze od drugiego dania, które jest bardziej treściwe niż pierwsze. Zupa jest "dodatkiem", który występuje we wszystkie dni tygodnia i obowiązkowa surówka do drugiego dania.

13.30 - 17.00

Uczestniczymy w zajęciach dodatkowych. Bawimy się, słuchamy bajek czytanych przez panie, biegamy po ogródku i zjadamy podwieczorek.
Czas rozchodzenia się dzieci do domów. Czas odbioru dzieci wykorzystywany jest na zabawy dzieci, pracę indywidualną, pobyt w ogrodzie przedszkolnym.