19.03.12 zuchy

30 GZ "Leśne Skrzaty" powstała we wrześniu 2004r. w Przedszkolu Nr1 w Hajnówce. Opiekunem gromady jest dh. phm. Agnieszka Pieśluk.

Do gromady zuchowej należą dzieci z grup 5-cio i 6-latków, których rodzice zadeklarowali chęć przynależności do ZHP. Gromada liczy około 20 osób i co roku zmienia się jej skład. Zuchy spotykają się na tzw. zbiórkach, gdzie poznają i wcielają w życie Prawo Zucha (6 punktów). Ponadto aktywnie uczestniczą w rożnych uroczystościach miejskich reprezentując przedszkole. Zuchy maja swoje obrzędy, zwyczaje i tajemnice. Mają swoje piosenki, pląsy i gawędy. Program pracy z gromadą zuchową w przedszkolu uczy samodzielności, dzielności, mówienia prawdy, obowiązkowości, wpaja też inne wartości moralne - kształtuje charakter.