Oto lista rzeczy, które na pewno przydadzą się każdemu przedszkolakowi:

1. Dres - to najwygodniejsze ubranie do zabawy i harców w przedszkolu. Łatwo go dziecku samodzielnie zdjąć i założyć.

2. Kapcie - muszą być wygodne, z dobrą antypoślizgową podeszwą, łatwe do zakładania (rzepy, klamerka).

3. Piżama – jeśli maluszek będzie zostawał na leżakowanie, warto od razu kupić dwie zmiany (będzie można wymieniać je do prania). Piżamki powinny być lekkie i łatwe do założenia.

4. Worek – kup w ulubionych kolorach malucha. Później można na nim wyszyć jakiś charakterystyczny znaczek. Dzięki temu dziecko nie pomyli go z workiem kolegi / 2 szt./.

5. Ręcznik – najlepiej wyszyć na nim charakterystyczny znaczek (tak jak w przypadku worka) który będzie łatwo rozpoznawalny przez dziecko.

6. Strój dla modnisi – jeżeli Twoja córeczka za nic w świecie nie będzie chciała założyć wygodnej bluzy i spodni od dresu, zaproponuj jej bardziej „elegancką" wersję: bawełnianą bluzeczkę i niegniotącą się krótką spódniczkę na gumce.

7. Gumki i spinki – jeśli Twoja córeczka ma długie włosy, niezbędny będzie zapas gumek i spinek do włosów. Warto kupić ich więcej, bo łatwo się gubią. Włosy dziewczynka powinna mieć tak upięte, by nie przeszkadzały jej w zabawie i jedzeniu.

8. Pluszaczek – początkującemu przedszkolakowi możesz powiedzieć, że słodki królik będzie nad nim czuwał albo odwrotnie: poprosić o opiekę na króliczkiem, który także będzie po raz pierwszy w przedszkolu.

9. Przybory do mycia zębów – kubeczek, szczoteczka i pasta do zębów to również niezbędne akcesoria małego przedszkolaka. Po jedzeniu wszystkie dzieci szczotkują ząbki. W taki sposób uczą się dbania o higienę jamy ustnej.

10. Dodatkowa zmiana ubranek – dobrze jest zostawić w przedszkolu jedną zmian ubranek.w woreczku. Maluch co prawda umie korzystać z toalety, ale może zdarzyć się wpadka.

Poniżej znajdą Państwo wykaz podstawowych rzeczy, w jakie powinno zostać zaopatrzone dziecko w grupie trzylatków i czterolatków.

Wyprawka:

• kapcie (wygodne i łatwo zakładane)

• pościel (mała kołderka lub koc z poszewką i poduszeczka typu "jasiek")

• pokrowiec na pościel (podpisany)

• piżamka (dostosowana do pory roku, podpisana)

• worek z zapasowymi ubrankami (bluzeczki z długim rękawem, podkoszulki, skarpetki i rajstopy, majteczki),

Artykuły higieniczne:

• ręcznik frotte do rąk (mały z wieszaczkiem, podpisany)

• szczoteczka do zębów + 1 pasta, kubek

• 1 duża paczka chusteczek do nosa (w kartoniku)

• 1 opakowanie "mokrych", wyciąganych chusteczek

• 2 rolki ręczników papierowych