Dzieci siedzą w kręgu na podłodze, w środku leżą obrazki oraz czerwona skrzynka na listy.18 października 1558 król Zygmunt II August założył Pocztę Krakowską. Zadaniem nowego urzędu było przekazywanie wiadomości na trasie Kraków- Wiedeń- Wenecja.

Z tej okazji obchodzimy Dzień Poczty Polskiej, znany jako Dzień Listonosza. W grupie Wróbelków również obchodziliśmy to święto.

 

Iwona Olesiuk Szkopek

Na zdjęciach dzieci zapoznają się z atrybutami listonosza i naśladują pojazdy jakimi porusza się pracownik poczty podczas swojej pracy. Wykorzystując ilustrowane opowiadanie przedszkolaki poznają drogę listu od nadawcy do odbiorcy. Projektują własny znaczek i ozdabiają kopertę na listy. Obok własnoręcznie wykonanej naklejki samodzielnie przyklejają prawdziwe znaczki. Gotowe koperty wrzucają do skrzynki pocztowej. Na koniec dzieci segregują kształty wkładając je do odpowiedniej skrzynki.