Dzieci z 30 Gromady Zuchowej Leśne Skrzaty.Drużyna w roku szkolnym 2021/2022 liczy 20 członków - dzieci w wieku 6 lat oraz młodszych - 21 członków. Zbiórki były prowadzone zamiennie, co dwa tygodnie, w miarę możliwości. Ze względu na czas pandemii liczba spotkań z Zuchami była ograniczona.

 

W tym czasie dzieci poznały trzy pierwsze Prawa Zucha:

  • Zuch kocha Boga i Polskę,
  • Zuch jest dzielny.
  • Zuch mówi prawdę.

Dzieci zapoznały się z nazwą swojej drużyny: 30 Gromada Zuchowa Leśne Skrzaty, hymnem drużyny: „My jesteśmy krasnoludki”.

W tym półroczu Zuchy wzięły udział w akcji: Murem za Polskim Mundurem, oraz pomogły w akcji zbiórki pieniędzy dla Rahima, wykonując prace plastyczne z masy solnej.

Drużynowa Monika

Dzieci na zdjęciach przynależą do przedszkolnej drużyny zuchowej. Mają na sobie berety, które są częścią ubioru zucha. Dzieci wykonują pierniczki przyłączając się do akcji Murem za Polskim Mundurem oraz robią litery A z masy solnej.