Dzieci z czerwonymi balonami w kształcie serca.W poniedziałek 14 lutego w naszej grupie obchodziliśmy Walentynki.

Dzieci dowiedziały się skąd wzięło się to święto i poznały legendę o jego patronie - świętym Walentym. Rozwiązując zadania matematyczne odnajdywały drugą połówkę złamanego serca. Następnie miały za zadanie, odczytując koordynaty, odkodować obrazek na specjalnej macie. Poznając zasady kodowania, szybko odkryły zaszyfrowany napis i serduszko - symbol Walentynek.

 

Tego dnia nie zabrakło również zabaw ruchowych, plastycznych oraz „tańców-przytulańców”.

Aneta Jurczuk

 

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające obchody Walentynek w grupie Jaskółki. Dzieci siedzą na podłodze, łączą w pary połówki serc. Tańczą z czerwonymi balonami. Układają na kratkowanej macie kolorowe kubeczki, tworząc napis LOVE i serce. Następnie przedszkolaki siedzą przy stołach, kolorują walentynkowe obrazki. Malują farbami serce na patyku.