Grupa Jaskółki podczas zajęć w Bibliotece Miejskiej

Książka dla każdego dziecka już od najmłodszych lat jest nieodłącznym elementem wspomagającym jego rozwój.

Dzieci bardzo lubią oglądać, słuchać i czytać różnego rodzaju książki. Ponieważ miesiąc maj jest świętem książki, w ramach zachęcania dzieci do takiej formy aktywności w grupie Jaskółki odbyła się wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej. W czasie zajęć przedszkolaki zostały zapoznane z ciekawymi propozycjami znajdującymi się na półkach oddziału dziecięcego. Miały również okazję zobaczyć największą oraz najmniejszą książkę znajdującą się w naszej bibliotece. Pani bibliotekarka przypomniała także zasady wypożyczania książek i konieczność ich szanowania. Na koniec spotkania dzieci otrzymały zakładki do książki.

 

Aneta Jurczuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające wizytę przedszkolaków w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce. Dzieci siedzą na podłodze, słuchają tego co ma im do powiedzenia pani bibliotekarka oraz oglądają książki. Na innych zdjęciach stoją między regałami z książkami.