dzieci leżą na podłodze wokół dekoracji jesiennej26 września br. powitaliśmy w naszym przedszkolu Jesień. Z tej okazji przedszkole przybrało szatę jesienną. Kolory jesieni pojawiły się zarówno w dekoracjach, jak i w przebraniach przedszkolaków.


Dzieci przywitały tę złotą porę roku wspólnymi zabawami przy muzyce. Po pierwszych zabawach przyszedł czas na dzielenie się własną wiedzą. Sikorki bardzo chętnie rozmawiały o zmianach zachodzących jesienią w przyrodzie i pogodzie oraz o zasadach wyboru odpowiedniego ubioru na te porę roku. Nasza rozmowa rozrosła się także na pozostałe pory roku. W związku z tym, dzieci na podstawie ilustracji opisywały wszystkie pory roku, a następnie dopasowywały pasujące atrybuty do poszczególnych pór. Następnie Sikorki bawiły się w następstwa pór roku. Po wytężonej pracy przyszedł czas na kolejne zabawy. Na zakończenie zabaw dzieci ułożyły się w kształt słońca. Aby ten dzień pozostał dłużej w pamięci dzieci wykonały pracę plastyczną metodą odbijania liści. Powstałe prace zdobią teraz naszą salę.

 

Opracowała: Amelia Androsiuk

Na zdjęciach widać dzieci siedzące na podłodze i układające ilustracje przedstawiające pory roku i ich atrybuty. Kolejne, pokazują dzieci, które leżą na podłodze w kształcie słońca. Ostatnie przedstawiają dzieci wykonujące prace plastyczną przy stolikach oraz wystawę powstałych prac.