Dzieci w sali przedszkolnej siedzą w pkółki. W środku mężczyzna w mundzurze moroCo roku, 10 października obchodzimy w Polsce - Dzień Drzewa.

Na tegorocznych obchodach w naszym przedszkolu gościł Pan Leśniczy z Nadleśnictwa Browsk, który przeprowadził niezwykle ciekawe warsztaty we wszystkich grupach przedszkolnych. Pan Leśniczy powiedział nam wiele ciekawych informacji o życiu leśnych zwierząt oraz przyrodzie przygotowującej się do zimowego snu. Z przygotowanego worka wyciągał ilustracje przedstawiające zwierzęta leśne oraz rośliny. Nie zabrakło też ilustrowanych zagadek, które pobudzały dzieci do logicznego myślenia. Po ciekawych opowiadaniach, przyszedł czas na zabawy. Dzieci bawiły się w rozpoznawanie kolorów liści. Nie zabrakło dobrze znanej aktywności zespołowej „Stary niedźwiedź mocno śpi”, która w towarzystwie Pana Leśniczego nabrała głębszego znaczenia.

 

Wizyta gościa była niezwykle pouczająca i bardzo ciekawa. Serdecznie dziękujemy Panu Leśniczemu z Nadleśnictwa Browsk za przeprowadzenie warsztatów przyrodniczych w tym szczególnym dniu.

Opracowała: Amelia Androsiuk, Mirosława Nikonczuk

Na zdjęciach widać dzieci siedzące na podłodze, przed nimi stoi Leśnik. Pan Leśniczy pokazuje ilustracje. Na kolejnych zdjęciach widać dzieci bawiące się wspólnie w zabawę kołową oraz w kolory jesieni. Ostatnie zdjęcia pokazują Leśniczego żegnającego się z dziećmi.