Święta Bożego Narodzenia są jednymi z największych świąt w roku, a także najbardziej wyczekiwanymi przez dzieci. W każdym domu i przedszkolu trwają intensywne przygotowania do nich.  21 grudnia, naszą grupę odwiedziła mama Neli, dzięki której dzieci mogły osobiście doświadczyć świątecznych przygotowań, podczas dekorowania pierniczków. Dzieci mogły wybierać kształty pierników i ozdabiać je wybranymi przez siebie rodzajami dekoracji cukrowych oraz kolorowych lukrów. Poprzez wspólne działanie i doświadczanie dzieci kultywowały tradycję, pobudzały inwencję twórczą, a przede wszystkim odczuwały radość świątecznego oczekiwania. Sikorki poświęciły dużo czasu na dekorowanie swoich pierniczków. W ostatecznym wyniku ich pracy, wszystkie ciasteczka zostały przepiękne ozdobione. Po zastygnięciu lukru, niektóre z dzieci, w kilka chwil, spałaszowały swoje arcydzieła pierniczkowe, inne zabrały słodkości do domów, aby móc pochwalić się swoimi zdolnościami dekoracyjnymi.  Serdecznie dziękujemy mamie Neli za poświęcony czas i zaangażowanie. Dziękujemy również mamom, które przyniosły pierniczki oraz dekoracje.    Opracowała: Amelia Androsiuk    Na zdjęciach widać dzieci siedzące wspólnie przy złączonych stolikach i dekorujące swoje pierniczki. Każde dziecko na przed sobą talerzyk oraz wybrane przez siebie pierniczki, lukry i dekoracje. Na ostatnich zdjęciach widać gotowe pierniczki, rozłożone na talerzykach papierowych.Święta Bożego Narodzenia są jednymi z największych świąt w roku, a także najbardziej wyczekiwanymi przez dzieci.

W każdym domu i przedszkolu trwają intensywne przygotowania do nich.
21 grudnia, naszą grupę odwiedziła mama Neli, dzięki której dzieci mogły osobiście doświadczyć świątecznych przygotowań, podczas dekorowania pierniczków. Dzieci mogły wybierać kształty pierników i ozdabiać je wybranymi przez siebie rodzajami dekoracji cukrowych oraz kolorowych lukrów. Poprzez wspólne działanie i doświadczanie dzieci kultywowały tradycję, pobudzały inwencję twórczą, a przede wszystkim odczuwały radość świątecznego oczekiwania. Sikorki poświęciły dużo czasu na dekorowanie swoich pierniczków. W ostatecznym wyniku ich pracy, wszystkie ciasteczka zostały przepiękne ozdobione. Po zastygnięciu lukru, niektóre z dzieci, w kilka chwil, spałaszowały swoje arcydzieła pierniczkowe, inne zabrały słodkości do domów, aby móc pochwalić się swoimi zdolnościami dekoracyjnymi.

 

Serdecznie dziękujemy mamie Neli za poświęcony czas i zaangażowanie. Dziękujemy również mamom, które przyniosły pierniczki oraz dekoracje.

Opracowała: Amelia Androsiuk

Na zdjęciach widać dzieci siedzące wspólnie przy złączonych stolikach i dekorujące swoje pierniczki. Każde dziecko na przed sobą talerzyk oraz wybrane przez siebie pierniczki, lukry i dekoracje. Na ostatnich zdjęciach widać gotowe pierniczki, rozłożone na talerzykach papierowych.