zdjęcie grupoweJednym z najbardziej wyczekiwanych przez przedszkolaków wydarzeniem w ciągu roku jest Bal Karnawałowy. To dzień niezwykły i wyjątkowy dla każdego dziecka.

W Przedszkolu nr 1 w Hajnówce Bal Karnawałowy odbył się 27 stycznia. Już od wejścia do przedszkola czuć było karnawałowy klimat. Kolorowe balony zdobiły bramę i drogę do budynku przedszkola. Od samego rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe, różnorodne postacie z bajek, filmów oraz bohaterowie książek. Dzieci przebrane były m.in. za zwierzęta, wróżki, księżniczki, superbohaterów, policjantów, strażaków, piratów, rycerzy. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich przebierańców. Z pewnością można jednak stwierdzić, że każdy włożył serce w to, aby tego dnia zaprezentować się w jak najpiękniejszym stroju. Na dzieci czekały nie lada atrakcje, zagadki, zabawy i tańce przygotowane przez animatorów pod nazwą "Animacje z Wartościami" pod kierunkiem pani Moniki Pietraszko z firmy „Orły z Podlasia” z Drohiczyna. Bal uroczyście rozpoczęła pani dyrektor Joanna Ruszuk, otwierając drzwi sali balowej symbolicznym kluczem. Przy dźwiękach fanfar uczestnicy balu wchodzili do sali prezentując swoje piękne, kolorowe stroje. Po powitaniu przez prowadzącą p. Monikę i życzeniach dobrej zabawy rozpoczęła się szalona i pełna atrakcji zabawa. Taniec w parach na bibule, przechodzenie pod liną w rytm muzyki, taniec między butelkami, wężyki, pociągi, to niektóre taneczne zabawy przedszkolaków. Każda grupa spróbowała swoich sił w przeciąganiu liny, przy czym okazało się, że księżniczki i wróżki wcale nie mają mniej siły niż superbohaterowie. Przedszkolakom spodobał się taniec z pokazywaniem - Ciapa La Galeina. Jednak największą frajdę sprawił dzieciom taniec w bańkach przy rytmie piosenek. Śmiechom i radosnym okrzykom nie było końca. Uśmiechnięte i szczęśliwe dzieci wróciły do swoich sal, gdzie czekał na nie słodki poczęstunek. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom udziału w Balu Karnawałowym. Oprócz tego poszczególne grupy miały także możliwość pozowania do pamiątkowych zdjęć grupowych i indywidualnych, robionych przez fotografa. Będzie to z pewnością miła pamiątka z tegorocznego dziecięcego karnawału.

 

Opracowanie: E.Trusiak, I.Olesiuk-Szkopek

Opis zdjęć:

W galerii poniżej widzimy dzieci bawiące się na sali przedszkolnej. Sala udekorowana jest balonami, serpentynami, ozdobami świątecznymi. Przedszkolaki pozują do zdjęć indywidualnych i grupowych na tle granatowej kurtyny z napisem Bal Karnawałowy. Dzieci tańczą na sali, przeciągają linę, bawią się na bibułach. Łapią bańki podczas zabawy przy piosence „Bańkę łap”. Siedzą przy stolikach podczas poczęstunku, pozują do zdjęć w swoich salach.