Występ grupy Kolebka na scenie Hajnowskiego Domu Kultury.12 stycznia 2023 roku w HDK odbyły się przesłuchania konkursowe „Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną”. Naszą placówkę reprezentowała grupa kolędnicza „Kolebka”.

W skład zespołu wchodzą dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 1, w tym na zajęcia z dodatkową nauką języka białoruskiego. Wystąpiły z gwiazdą kolędniczą, w tradycyjnych strojach ludowych wykonując dwie kolędy „Z Nowym Rokom” oraz „Nowa radość stała”. Poprzez wspólne kolędowanie kultywują tradycje lokalne. Poznanie i zaprezentowanie tych treści wpłynęło na stworzenie szczególnych więzi naszych przedszkolaków ze środowiskiem i regionem. Za swój występ otrzymały wyróżnienie, gromkie brawa publiczności oraz wystąpiły na Koncercie Galowym 15 stycznia 2023. Serdecznie dziękujemy rodzicom i Pani Oli Viluk za zaangażowanie i pomoc przy organizacji występów dzieci.

 

Opracowała: Mirosława Nikonczuk, Alla Suprun

 

Na zdjęciach dzieci z Przedszkola nr 1 w Hajnówce ubrane w tradycyjne stroje ludowe wykonują dwie kolędy „Z Nowym Rokom” oraz „Nowa radość stała”. Występują z gwiazdą kolędniczą i tradycyjną scenką.