dzieci siezą na dywanie i oglądają spektakl31 stycznia w naszym przedszkolu odbył się spektakl pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek z Trzebini.

Była to nieznana przedszkolakom wersja baśni o „Królowej Śniegu”. Niezwykle poruszająca i pouczająca historia zaciekawiła dzieci ze wszystkich grup.

 

Przedszkolaki utożsamiając się z bohaterami dziecięcymi przeżywały ich smutki i radości. Dzieci miały okazję uczestniczyć w przebiegu wydarzeń. Pomagały bohaterom w wykonywaniu zadań, podpowiadały im, a przede wszystkim kibicowały, aby historia zakończyła się pomyślnie. Przedszkolaki poznały siłę przyjaźni, moc wiary we własne siły, zalety niepoddawania się przy pojawiających się trudnościach. Najmłodsze dzieci miały okazję poznać tę baśń, a starsze przypomnieć sobie treść dobrze im znanej historii zagubionego chłopca i lodowej pani.

Magia teatru zaczarowała wszystkich. Nie możemy doczekać się kolejnych spektakli.

Opracowała: Amelia Androsiuk

Na zdjęciach widać dzieci siedzące na krzesełkach, ławkach oraz matach piankowych przed ustawioną scenografią i oglądające spektakl. Kolejne pokazują fragmenty historii przedstawianej przez aktorów. Na kolejnych fotografiach dzieci stoją na scenie wraz z aktorami i wykonują wyznaczone im zadania.