Przedszkolaki w siedzibie Nadleśnictwa Hajnówka.W czwartek 2 lutego przedszkolaki z grup Skowronki i Sówki udały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Hajnówka.

Głównym celem naszej wyprawy było rozbudzanie zainteresowania leśną przyrodą. W siedzibie Nadleśnictwa dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, obejrzały eksponaty fauny naszego regionu oraz filmy przyrodnicze, ukazujące ciekawostki z życia puszczańskich zwierząt. Następnie wzięły udział w quizie wiedzy z nagrodami, który pozwolił im utrwalić poznane wiadomości. Na koniec spotkania, wraz z leśnikami udały się na spacer po terenie Nadleśnictwa, by obejrzeć modele zwierząt w ich naturalnych rozmiarach.

 

Aneta Jurczuk, Monika Pawlenko

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające przedszkolaków podczas ich pobytu w Nadleśnictwie Hajnówka. Dzieci siedzą przy stole, oglądają eksponaty leśnych zwierząt: lisa, borsuka, bobra, jenota. Oglądają na ekranie film przyrodniczy, słuchają opowieści leśnika. Na kartkach papieru rysują swoje ulubione zwierzęta. Podczas spaceru po terenie Nadleśnictwa, oglądają modele mieszkańców Puszczy Białowieskiej: jelenia, sarny, dzika.