Uczestnicy konkursuW lutym 2023 roku Przedszkole nr 1 zgłoszone zostało do udziału w II Międzynarodowym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym z okazji „Dnia Języka Ojczystego”.

Organizatorem konkursu była Fundacja „TuTaka”. Nasze miasto i placówkę reprezentowała Anastazja Niczyporuk uczęszczająca na zajęcia z językiem białoruskim „Kolebka”. Zaprezentowała utwór „Kazka” z przekazu ludowego. Jej występ doceniło profesjonalne jury i jako jedyną z pośród przedszkolaków zakwalifikowało do finału. Finał, czyli Eliminacje Centralne odbyły się na scenie Białostockiego Teatru Lalek. Anastazja była najmłodszą uczestniczką konkursu występującą na scenie. Za swój występ otrzymała ogromne brawa, dyplom i upominek. Udzieliła wywiadu do Radia Białystok, a jej występ ukazał się również w TV Białystok promując nasze przedszkole.To wspaniały sukces międzynarodowej skali. Gratulujemy ogromnej odwagi!

 

Opracowała: Mirosława Nikonczuk

Na zdjęciach dziewczynka ubrana w strój ludowy , recytuje utwór literacki. Na scenie stoją wszyscy uczestnicy zakwalifikowani do Finału Konkursu Recytatorskiego oraz jury i prowadzący. Przedstawicielka jury ogłasza werdykt i wręcza dyplomy oraz nagrody.