Rodzice czytają dzieciom„Jeśli chcecie, żeby Wasze dzieci były inteligentne, czytajcie im bajki. Jeśli chcecie, żeby były bardziej inteligentne, czytajcie im więcej bajek.” Albert Einstein.

 

 

Czytanie dzieciom wspiera ich rozwój na wielu płaszczyznach: rozwija wyobraźnię, empatię, ćwiczy koncentrację i pamięć. Czytanie bajek pomaga lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość, poszerzyć wiedzę o świecie, skłania do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków.

Pani Mariola, mama 6-letniego Kuby z grupy Sówek, poświęciła naszej grupie trzy spotkania, na których przybliżyła dzieciom temat emocji. Przez trzy kolejne dni pani Mariola czytała opowiadania z książki „ 12 ważnych emocji. Polscy autorzy o tym, co czujemy.” Były emocje łatwe, jak radość, zadowolenie, zaskoczenie, ale słuchaliśmy też o emocjach mniej przyjemnych , jak smutek, strach, złość czy bezradność. Dzieci z ogromną uwagą i skupieniem słuchały opowiadań, zadawały pytania, same szukały odpowiedzi na nurtujące treści. Pani Mariola, aby jeszcze bardziej umilić dzieciom wspólnie czas, przygotowała słodki poczęstunek, były ciasta i babeczki, a dzieci w ramach podziękowań wręczyły pani Marioli laurkę na pamiątkę. Wszyscy bardzo miło wspominają wspólnie spędzony czas. Najbardziej jednak dumny był Kuba, którego mama okazała się nie tylko przepięknie czytać dzieciom, ale też piec przepyszne ciasta, ciastka i babeczki. Dziękujemy!!!

Opracowała Iwona Olesiuk Szkopek

 

Opis zdjęć:

W galerii poniżej widzimy dzieci siedzące na dywanie, pani Mariola czyta książkę „12 ważnych emocji. Polscy autorzy o tym, co czujemy”. Dzieci siedzą przy stolikach, jedzą słodkości przygotowane przez naszego gościa.