Zajęcia profilaktyczne z wykorzystaniem zestawu „Autochodzik”Dnia 29 marca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia oparte na programie edukacji komunikacyjnej – „Autochodzik”, przeprowadzone przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.

Spotkanie odbyło się we wszystkich grupach przedszkolnych. Głównym celem zajęć było przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Policjanci zwracali dzieciom uwagę na prawidłowe poruszanie się po drodze i uczyli jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół nich, aby unikać niebezpieczeństw. Doskonałą pomocą dydaktyczną, z jakiej korzystają pracownicy hajnowskiej komendy w czasie zajęć jest „autochodzik”. Wykorzystany w zajęciach zestaw wzbudza wielki entuzjazm wśród dzieci uczestniczących w zajęciach, a jednocześnie poprzez zabawę uczy je, jak stać się bezpiecznym użytkownikiem dróg.

 

W galerii znajdują się zdjęcia, na których policjanci zapoznają dzieci z podstawowymi zasadami ruchu w prawie drogowym. Wykorzystują w tym celu zestaw „Autochodzik”, czyli specjalne pojazdy, które dzieci mogą założyć na siebie, by wcielić się w rolę kierowcy. Przedszkolaki doskonalą umiejętność poruszania się po drodze w charakterze pieszego, jak i użytkownika pojazdu. Trenują przechodzenie przez jezdnię po pasach oraz jeżdżenie autami zwracając uwagę na sygnalizację.