W Dniu Ziemi Jaskółki sprzątają dla Polski22 kwietnia obchodzony jest co roku Światowy Dzień Ziemi.

 

W przedszkolu dużą uwagę przywiązujemy do kształtowania zachowań ekologicznych, aby nie były one tylko modą, ale przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Uczymy dzieci jak dbać o środowisko i otaczającą przyrodę. Przedszkolaki wiedzą ,że Ziemia jest naszym domem, więc musimy dbać o nią np. poprzez recykling i segregację śmieci.

W tym roku z okazji Dnia Ziemi wzięliśmy udział w akcji Sprzątamy dla Polski i postanowiliśmy posprzątać teren parku miejskiego w Hajnówce. Dzieci z zaangażowaniem wzięły udział w akcji i cieszyły się, że robią coś pożytecznego dla przyrody i dla mieszkańców Hajnówki.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

Przedszkolaki z zielonymi flagami w rękach idą w kierunku parku miejskiego. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki i worki sprzątają teren parku. Przedszkolaki wchodzą na górkę i zbiegają z niej. Dzieci pozują do wspólnego zdjęcia z dziećmi z grupy Sówek. Po powrocie do sali dzieci pozują do grupowego zdjęcia.