dzieci siedza na dywanie. Rozłożony napis Dzień strażaka4 maja w grupie Wróbelki obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Dzieci opowiadały na czym polega praca strażaka, jak wygląda jego strój oraz niezbędny sprzęt do pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, kiedy niezbędna jest pomoc straży pożarnej oraz w jaki sposób należy dzwonić na numer alarmowy 112. Dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia.

 

Opracowała Agnieszka Rola

 

W galerii poniżej widzimy dzieci siedzące w kole. Na kolejnych zdjęciach dzieci oglądają prezentację multimedialną, układają puzzle, rozwiązują zagadki oraz uczestniczą w zabawach ruchowych. Ostatnie zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stoliku w przedszkolu i kolorujące obrazek.