kobieta pokazuje dzieciom kartkęDnia 4 maja dzieci z grupy Sikorki gościły pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hajnówce – panią Magdę.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak należy postępować, aby być zdrowym. Szczególną uwagę zwrócono na prawidłowe odżywianie, przestrzeganie zasad higieny osobistej i skutki jej nieprzestrzegania oraz aktywność fizyczną. Na podstawie piramidy żywienia dzieci dowiedziały się, że najwięcej należy spożywać warzyw i owoców, a ograniczać słodycze. Przedszkolaki nazywały też przybory higieniczne oraz poznały sposób poprawnego mycia rąk i zębów. Spotkanie miało na celu propagowanie zachowań prozdrowotnych wśród dzieci. Dziękujemy pani Magdzie za ciekawe i pouczające zajęcie.

 

Ewa Szymańska

Na zdjęciach widać pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej oraz dzieci, które słuchają pogadanki, rozwiązują zagadki, wyróżniają produkty spożywcze zdrowe i niezdrowe dla zębów, myją szczoteczką i pastą zęby przedstawione na obrazku, kolorują na kartkach bakterie i wirusy.