Dzieci klęczą nad obrazemz ziaren.W środę 11 maja przedszkolaki z grupy Skowronki wybrały się na wycieczkę do miejskiego centrum kulturalnego: Hajnówka Centralna – Stacja Kultura.

Powitani serdecznie przez wolontariuszy z różnych krajów udały się do jurty obok dworca, gdzie wzięły udział w warsztatach artystycznych. Podczas zajęć dzieci tworzyły piękne wzory wykorzystując różnego rodzaju ziarna. Przy pomocy fasoli, ryżu, kaszy i innych zbóż powstały kolorowe obrazy z roślinno-zwierzęcym motywem, a sam proces tworzenia pozwolił dzieciom wyciszyć się i rozbudzić w sobie wrażliwość estetyczną.

 

Aneta Jurczuk

 

 

W galerii znajdują się zdjęcia przedstawiające warsztaty artystyczne w Hajnówka Centralna – Stacja Kultura. Przedszkolaki siedzą na dywanach w przestrzennej jurcie, przed nimi leżą wyszywane makatki. Dzieci układają różne wzory wykorzystując różnego rodzaju ziarna.