Dzieci i dziadkowie pozują do wspólnego zdjęcia10 maja w naszym przedszkolu licznie pojawili się dziadkowie naszych wychowanków zaopatrzeni w profesjonalne narzędzia ogrodnicze, których serdecznie powitała pani dyrektor Joanna Ruszuk.

 

Ich obecność zawdzięczamy akcji realizowanej w hajnowskich przedszkolach "Posadź roślinkę wnukowi” w ramach realizowanego przez Urząd Miasta Hajnówka projektu Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja. Projekt ten finansowany jest ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego z Norwegii, Lichtensteinu i Islandii.

Celem spotkania było zasadzenie roślin na terenie przedszkola. Grono chętnych dziadków z pomocą swoich wnucząt bardzo szybko uwinęło się z sadzeniem roślin. Wszystkie roślinki zostały podpisane imionami tych, którzy je sadzili i zostawiły trwały ślad, który przez wiele lat będzie przypominał o dzisiejszym spotkaniu. Na zakończenie spotkania pani dyrektor zaprosiła wszystkich gości i dzieci na słodki poczęstunek i herbatkę.

Dziękujemy dziadkom za mile spędzony czas oraz przedstawicielom Urzędu Miasta za zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu . To było niezwykle sympatyczne przedpołudnie.

Przygotowały: Joanna Ruszuk, Elżbieta Omelianiuk

Opis galerii:

Zdjęcia przedstawiają dzieci wraz z dziadkami zebrane przed wejściem do przedszkola. Dziadkowie wspólnie z wnukami sadzą kwiaty i byliny na przedszkolnej rabacie. Wszyscy biorą udział w poczęstunku. Pani dyrektor nalewa dzieciom herbatkę. Wszyscy pozują do grupowego zdjęcia. Dwa ostatnie zdjęcia to tabliczka dotycząca akcji oraz dzieci z grupy Jaskółek wskazujące gestem dłoni przedszkolną rabatę.