Grupa Kolebka w Bielskim Domu Kultury.Na zajęciach regionalnych „Kolebka” każde dziecko rozwija swoje zainteresowania, które powoli przekształcają się w prawdziwe talenty: muzyczne, literacko – teatralne, plastyczne.

Dzieci uczestniczą w różnych konkursach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, odnosząc sukcesy. Wzięły udział w Konkursie recytatorskim „Ojczyste słowo” zdobywając czołowe miejsca. W etapie powiatowym :Anastazja Niczyporuk zajęła - I miejsce, Joanna Frankowska – II miejsce, Olga Chomicka – III miejsce. W Eliminacjach Centralnych : Anastazja Niczyporuk- II miejsce, Joanna Frankowska – III miejsce, Olga Chomicka – wyróżnienie. Dzieci z zespołu „Kolebka” uczestniczyły również w Konkursie „Piosenka Białoruska” zajmując w Eliminacjach Powiatowych II miejsce, a w Eliminacjach Centralnych – III miejsce. Kolejnym wyzwaniem i atrakcyjną formą spotkania z tradycją i kulturą naszego regionu był udział w Konkursie Plastycznym „ Tu się urodziłem. Dzieci włożyły dużo wysiłku, wykazały się kreatywnością i znajomością własnego regionu. Wykonały bardzo ciekawe prace stosując różne techniki plastyczne i zdobywając nagrody główne: II i III Miejsce oraz wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Mamy nadzieję, że talenty odkryte w wieku przedszkolnym zaowocują w dalszym rozwoju dzieci. Opracowała : Mirosława Nikonczuk

 

 

Na zdjęciach widać dzieci podczas recytacji wierszy oraz śpiewania piosenek. Zespół „Kolebka” w strojach ludowych prezentuje się na scenie .HDK oraz Bielskiego Domu Kultury.