Dziei psiedzą w koło i prezentują skarpetkiDzień Bez Skarpetek to święto, które ma zwrócić uwagę społeczeństwa na to, by dbać o stopy. Pomaga w tym chodzenie boso, które według specjalistów jest bardzo zdrowe.

 

Aby przyłączyć się do obchodów, wystarczy więc nie zakładać skarpetek. Przekonały się o tym Sówki podczas konkurencji sportowych, zabaw zręcznościowych i integracyjnych. Dzieci chodziły na boso, liczyły skarpetki, dobierały je parami, rzucały do celu i sensorycznie badały podłoże.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

Opis galerii:

Na zdjęciach dzieci siedzą w kole na dywanie w skarpetkach i bez skarpetek. Przedszkolaki podnoszą woreczki za pomocą palców stóp. Dzieci rzucają skarpetkami do pudła. Układają skarpetki parami, przeliczają skarpetki i pary. Wszyscy kolejno na boso chodzą po ścieżce sensorycznej.