Dzieci ubrane w czerwone świąteczne czapki pozują do zdjęcia. W rękach trzymają prezenty. Po środku na krześle siedzi Mikołaj.6 grudnia Skowronki i Sówki hucznie obchodziły Mikołajki. Dzieci z obu grup wzięły udział w zorganizowanych przez Urząd Miasta Hajnówka zabawach Mikołajkowych.

Na Rynku Miejskim bawiły się z panią Julią Kojło z Hajnowskiego Domu Kultury. Wzięły udział w konkursach prowadzonych przez samego Świętego Mikołaja i jego pomocnicę Śnieżynkę. Po zabawach na świeżym powietrzu przedszkolaki udały się do Muzeum Białoruskiego na film pt.: „Trolle”. Po powrocie do przedszkola na wszystkich czekała ogromna niespodzianka. Dzieci i pracowników odwiedził Święty Mikołaj. Pomimo kilku technicznych problemów podczas podróży: Mikołajowi uciekł renifer Rudolf, a sanie pozostawił w warsztacie samochodowym gdyż zbrakło „magicznego pychu”, gość dotarł do przedszkola z workiem pełnym upominków. W podziękowaniu za prezenty Sówki i Skowronki zaśpiewały Mikołajowi świąteczne piosenki i wyrecytowały wiersze. Po Mikołajkowym obiedzie Sówki udały się na kolejną porcję zabawy i atrakcji w sali zabaw Fiku Miku.

 

Opracowały wychowawczynie Skowronków i Sówek

 

W galerii poniżej widzimy dzieci bawiące się w kole na Rynku Miejskim. Zabawę prowadzi pani Julia. Dzieciom towarzyszą Święty Mikołaj i ubrana w długi niebieski strój Śnieżynka. Na kolejnych zdjęciach dzieci wypatrują przez okno Mikołaja. Dzieci i panie pozują do zdjęcia z miłym gościem na tle choinki i zimowej scenerii za oknem. Dzieci mają na głowach czerwone czapki. W grupie Sówek dzieci siedzą na dywanie i rozmawiają z Mikołajem.