Grupowe zdjęcie Sówek w przedszkolnej saliDnia 20 listopada dzieci z grupy Sówki obchodziły 31 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, której postanowienia są podstawą działalności UNICEF. W tym dniu zgodnie z zasadą tej organizacji obowiązywał kolor niebieski.

Przedszkolaki z gr. Sówki zapoznały się ze swoimi prawami na podstawie wiersza pt.„Prawa dziecka” M. Brykczyńskiego oraz ilustracji. Zaśpiewały też piosenkę pt. „Bo co może mały człowiek”, obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez UNICEF oraz pokolorowały obrazki.

 

Ewa Szymańska

 

 

W galerii poniżej na pierwszym zdjęciu chłopiec wskazuje ilustrację z określonym prawem dziecka, na drugim i trzecim - dzieci siedząc przy stolikach kolorują obrazki. Czwarte zdjęcie ukazuje galerię prac pt. „Moje prawa”. Na ostatnim zdjęciu dzieci ubrane na niebiesko stoją z plastikowymi dłońmi w tym kolorze, inne siedzą trzymając niebieskie materiały.