Na zdjęciu dzieci siedzą na podłodze, bawią się kolorowymi kubeczkami.Kodowanie w przedszkolu to zabawy przygotowujące do nauki programowania.

Zabawy w kodowanie w przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Kodowanie w przedszkolu można zaczynać od prostych zabaw bez używania komputera. Wróbelki przygodę z kodowaniem rozpoczęły od zabaw z kubeczkami. Układały z nich wieże, obrazy, kompozycje i przeliczały je na miarę swoich umiejętności. Oprócz tego dzieci podczas zabaw rozwijały swoją kreatywność, doskonaliły sprawność rąk oraz utrwalały znajomość kolorów. Jak widać kolorowe kubeczki przypadły Wróbelkom do gustu więc przygodę z kodowaniem będziemy kontynuować dalej.

 

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

 

Opis do galerii:

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia, na których dzieci bawią się kolorowymi, plastikowymi kubeczkami. Układają z nich wieże, tworzą kompozycje płaskie i obrazy. Na twarzach dzieci gości uśmiech.