Dzieci pozują do zdjęcia, moją na głowach opaski z emblematem wróbla. W tle wisi dekoracja z wiosennymi motywami i napisem „Witaj wiosno”.24 marca świętowaliśmy w grupie nadejście wiosny oraz imieniny grupy.

Aby podkreślić charakter tego dnia najmłodsze przedszkolaki ubrane były na zielono. Ten dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku, od zagadek i zabaw rytmicznych przy muzyce. Poznaliśmy zwyczaj topienia Marzanny i witania Wiosny. Pogoda obdarowała nas pięknym słońcem, więc długo nie rozmyślając wybraliśmy się na wiosenny spacer wokół przedszkola. Postanowiliśmy pobawić się na placu zabaw i zaczerpnąć świeżego, wiosennego powietrza. W przedszkolnym ogrodzie wspólnie z Marzanną pożegnaliśmy zimę i szukaliśmy pierwszych oznak wiosny. Tęskniliśmy za wiosną i mamy nadzieję, że już z nami zostanie na dobre.

 

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

W galerii znajdują się zdjęcia, na których dzieci ubrane na zielono siedzą w kole na podłodze w sali, słuchają zagadek, oglądają ilustracje o wiośnie. Na kolejnych zdjęciach dzieci biorą aktywny udział w zabawach rytmiczno – ruchowych i pozują do zdjęcia grupowego. Kolejne zdjęcia ukazują spacer oraz zabawy przedszkolaków na placu zabaw.