Zdjęcie przedstawia dzieci, które oglądają i słuchają teatr Kamishibai.13 października dzieci z grupy Sówek odwiedziły Miejską Bibliotekę.

 

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie pobytu w bibliotece, rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni.

Tego dnia pani Asia przygotowała również niespodziankę – Teatr Kamishibai.

Kamishibai Papierowy Teatr to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Kamishibai – lekka drewniana scena z opowieścią na papierze w środku, może być używany z powodzeniem w domu, w bibliotece, księgarni, szkole, przedszkolu czy dziecięcych oddziałach szpitalnych. Teatrzyk kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości.

Zdjęcia w galerii przedstawiają grupę dzieci, które znajdują się w bibliotece. Pani bibliotekarka pokazuje dzieciom różne książki, które można wypożyczyć.