Grupa dzieci przy skrzynce na listy, w tle budynek Poczty Polskiej.W ramach obchodzonego ostatnio "Dnia Poczty Polskiej" nasze małe Sówki wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Hajnówce, aby przyjrzeć się mu z bliska i utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej.

Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, mogły zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy; wzbogaciły słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka, rozmowa telefoniczna.

 

Zdjęcia przedstawiają grupę dzieci która znajduję się w budynku Poczty Polskiej. Pani pracująca na poczcie oprowadza dzieci po budynku i tłumaczy czym zajmują się pracownicy poczty w tym listonosze.