Dzieci siedzą przed osobą dorosłą18 listopada dzieci z grupy „Wróbelki” gościły przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Hajnówce Panią Magdę.

Podczas aktywnej pogadanki dzieci dowiedziały się jakie produkty należy jeść, aby organizm dziecka był prawidłowo odżywiony i zdrowy. Szczególna uwaga została zwrócona na warzywa, owoce, mleko, produkty z pełnego ziarna i oczywiście znaczenie aktywności fizycznej. Podczas spotkania przybliżone zostały dzieciom podstawowe zasady higieny oraz skutki jej nieprzestrzegania. Następnie Pani Magda zaprezentowała różne zgadywanki, a dzieci określały zachowania właściwe dla zdrowia oraz niewłaściwe. Spotkanie to miało na celu uświadomienie przedszkolakom jak ważna jest dbałość o higienę i zdrowie. Za ciekawe i pouczające spotkanie serdecznie dziękujemy.

 

Opracowała: Mirosława Nikonczuk

Na danych fotografiach widać przedstawiciela PSSE w Hajnówce oraz dzieci, które z uwagą słuchają pogadanki na temat zdrowia. Naśladują poszczególne etapy mycia rąk. Rozwiązują zagadki obrazkowe i słuchowe.