Zabawy na Dzień Dinozaura w JaskółkachPewnego dnia na buziach wszystkich przedszkolaków z grupy Jaskółek pojawiły się piegi. Tego dnia pierwszy raz w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Piegów. Dzieci poznały piegowatych bohaterów takich jak: Pan Kleks, Pippi Langstrumpf.

 

Dzień ten był również doskonałą okazją do rozmów na temat tolerancji.

Dzieci zgodnie stwierdziły, że chociaż każdy z nas inaczej wygląda, to ma jednakowe prawa i każdy jest jednakowo ważny. Przedszkolaki liczyły piegi na swoich twarzach, przenosiły słomką kolorowe piegi na sylwetach twarzy oraz wykonały prace plastyczne. To był bardzo wesoły i pouczający dzień.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

Zdjęcia w galerii ukazują dzieci, które za pomocą słomek i ust przenoszą kolorowe piegi i układają je na sylwecie twarzy. Przedszkolaki wykonują pracę plastyczną, a następnie pozują do grupowego zdjęcia. Na zdjęciach widoczne są prace wszystkich dzieci, wyeksponowane na sznurku.