Przedszkolaki w biblioteceW środę 10 maja, podczas obchodzonego Tygodnia Bibliotek, sześciolatki z grupy Skowronki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Hajnówce.

Tematem spotkania był „Proces powstawania książki”. Przedszkolaki poznały drogę książki od autora do czytelnika. Poszerzyły swoją wiedzę o pojęcia takie jak: drukarz, ilustrator, księgarnia. Poznały rodzaje współczesnych książek oraz zaznajomiły się z budową książki tradycyjnej. Na koniec dzieci miały możliwość oglądania książeczek, które szczególnie je zainteresowały. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały ołówki i zeszyty z Żuberkiem Pompikiem.

 

Aneta Jurczuk

W galerii znajdują się zdjęcia, które przedstawiają wizytę przedszkolaków w Bibliotece Miejskiej. Dzieci siedzą na kolorowych krążkach przed panią bibliotekarką. Oglądają rożnego rodzaju książki, pozują do wspólnego zdjęcia.