Udział przedszkolaków w akcji „Sprzątamy dla Polski”.Dzieci z grupy „Sikorki” wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątamy dla Polski’’.

Przedszkolaki wraz z opiekunami, zaopatrzone w worki na śmieci i rękawice ochronne przystąpiły do działania i posprzątały tereny zielone wokół przedszkola. Następnie posegregowane śmieci zaniosły do odpowiednich pojemników. Akcja polegała na sprzątaniu porzuconych odpadów. Wszystkie dzieci były zaangażowane w tą akcję i starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie. Jej cel to troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi nawykami ekologicznymi.

 

Opracowała: Mirosława Nikonczuk

Na zdjęciach dzieci z grupy „Sikorki” zaopatrzone w worki na śmieci i rękawice ochronne z ogromnym zaangażowaniem sprzątają teren wokół przedszkola. Segregują zebrane śmieci i wrzucają do odpowiednich pojemników.