Dzieci w przedszkolnej sali.25 października w grupie Wróbelków obchodziliśmy Dzień Kundelka.

Dzień Kundelka w naszym przedszkolu to dzień poświęcony największym przyjaciołom człowieka. Dzieci podczas zabaw miały dziś okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, o szanowaniu ich i o pomaganiu. Przedszkolaki poszerzyły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Dowiedziały się, czym różnią się psy rasowe od kundelków. W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo zabaw ruchowych, plastycznych oraz matematycznych. Rozmawialiśmy również o zasadach bezpiecznego zachowania się w stosunku do psów. Obejrzeliśmy film edukacyjny na temat naszych czworonożnych przyjaciół. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że każdy pies zasługuje na uwagę i miłość.

 

Opracowała: Agnieszka Rola

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia na których dzieci przekazują sobie pluszowego psa. Kolejne zdjęcia ukazują dzieci podczas zabaw ruchowych, plastycznych i matematycznych. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci biorące udział w zabawach ruchowych. Ostanie zdjęcie to przedszkolaki, które pozują do zdjęcia grupowego.