Grupa dziewczynek w ludowych strojach stoi na scenie grupy „Kolebka”.25 października 2023 roku zespół „Kolebka” pod kierunkiem Volgi Viluk i Mirosławy Nikonczuk zaprezentował się na scenie Białowieskiego Ośrodka Kultury, biorąc tym samym udział w „Wieczorkach Białoruskich”.

Dzieci wystąpiły z programem artystycznym, reprezentując nasze miasto Hajnówka i Przedszkole nr 1. Występ spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności. Zespół w strojach ludowych prezentował się wspaniale. Cieszył się również z zainteresowaniem ze strony lokalnych mediów. Za swój występ dzieci otrzymały gromkie brawa i słodkie niespodzianki. To był bardzo udany wspólny wieczorek białoruski uczniów z zespołu „Suniczki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białowieży i przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Hajnówce.

 

Opracowała: Mirosława Nikonczuk, Volga Viluk

Na zdjęciach dzieci z zespołu „Kolebka” na scenie Białowieskiego Ośrodka Kultury występują w strojach ludowych w trakcie wieczorku białoruskiego. Prezentują białoruskie wiersze i piosenki. Pozują do wspólnego zdjęcia. https://www.facebook.com/watch/?v=1155977698674749