dziewczynki z opiekunkamiW dniu 25.10.2023r. w Bielskim Domu Kultury odbyły się Centralne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Trójgłos Poetycki”.

Celem konkursu było wyrabianie szacunku do piękna języka ojczystego, rozbudzanie wrażliwości artystyczno -literackiej, poznanie i zrozumienie odmiennych kultur, wspieranie uzdolnień i rozwijanie oratorskich talentów. Nasze miasto oraz Przedszkole Nr 1 na szczeblu wojewódzkim reprezentowały trzy dziewczynki zajmując czołowe miejsca: Joanna Frankowska – II miejsce, Hanna Belter II miejsce, Olga Chomicka- IV miejsce, Anastazja Niczyporuk – wyróżnienie, Zuzanna Giermanowicz - wyróżnienie. Wszystkie wywarły znakomite wrażenie artystyczne, wyrecytowały swoje wiersze profesjonalnie, zwracając uwagę na poprawne i płynne deklamowanie oraz odpowiednią interpretację tekstu. Uczestnicy rywalizowali w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze, nagradzając się nawzajem brawami. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opracowała: Mirosława Nikonczuk, Amelia Androsiuk, Elżbieta Omelianiuk

Na scenie w Bielskim Domu Kultury widzimy dziewczynki recytujące wiersze, a także odbierające nagrody, które wręcza przedstawicielka jury. Dzieci są radosne i zadowolone. Widać również wszystkie dzieci biorące udział w konkursie w obecności jury, nauczycieli którzy przygotowali dzieci. Uczestnicy są nagradzani brawami przez rodziców.