dzieci siedzą w koło na kolorowej macie. Układają puzle13 listopada Wróbelki obchodziły w przedszkolu Dzień Jeża. W tym dniu wszystkie dzieci ubrały się w kolory charakterystyczne dla tego urokliwego zwierzaka.

Celem świętowania tego dnia było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci słuchały wiersza, oglądały książki, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, przeliczały jabłka oraz uczestniczyły w jeżowych zabawach ruchowych.

 

Opracowała: Agnieszka Rola

Opis zdjęć: Zdjęcia w galerii poniżej przedstawiają dzieci siedzące w kole, ubrane w kolory jesienne. Dzieci siedzą na dywanie, słuchają wiersza, rozwiązują zagadki, a następnie układają puzzle i przeliczają jabłka. Kolejne zdjęcia przedstawiają przedszkolaki które uczestniczą w zabawach ruchowych i naśladowczych.