Dzieci z książkami na dywanieDnia 20 listopada świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka pod patronatem UNICEF.

Jest to wyjątkowy dzień, rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka z dnia 20.11.1989 roku podpisanej przez Organizację Narodów Zjednoczonych z inicjatywy Polski. Tego dnia dzieci, nauczyciele oraz pracownicy naszego przedszkola przyszli ubrani na niebiesko bądź mieli na sobie jakiś niebieski dodatek. Niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie. Ten dzień w naszej grupie był wyjątkowy. Zaczęliśmy go od wspólnie zaśpiewanej piosenki „Prawa dziecka”. Były zabawy, zajęcia tematyczne, zagadki. Na końcu „Karolek” film edukacyjny dla dzieci świetnie podsumował temat naszych zajęć. Pokazał dzieciom jak na co dzień mogą korzystać ze swoich praw, nie pomijając swoich obowiązków. To był cudowny dzień „razem”. Dzieci były pełne uśmiechu i radości, a wspólna sesja zdjęciowa jest tego najlepszym dowodem.

 

Opracowały: Mariola Samsonowicz, Iwona Olesiuk Szkopek

Opis zdjęć:

W galerii poniżej widzimy dzieci świętujące w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Na zdjęciach widzimy jak dzieci swobodnie bawią się, odpoczywają, oglądają film multimedialny z komputera. Ostatnie zdjęcie przedstawia wszystkich uczestników zajęć wraz z nauczycielem.