Dzień Praw Dziecka w przedszkolu20 listopada dzieci z grupy Sikorki obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

To ważne wydarzenie ma nam przypominać i zwracać uwagę na dzieci w kontekście praw im przysługujących. Każde dziecko powinno być tak samo traktowane przez wszystkich bez jakiejkolwiek dyskryminacji. Jak pisał Janusz Korczak „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.” Najważniejszym aktem prawnym, który określa prawa dziecka jest Konwencja o prawach dziecka.

 

Wszystkim Małym i tym Dużym życzymy, aby ich prawa były respektowane.

Aneta Jurczuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia, na których przedszkolaki oglądają na ekranie bajkę edukacyjną. Siedzą przy stołach, kolorują kredkami malowankę o prawach dziecka. Następnie prezentują plansze z wybranymi prawami. Na kolejnych fotografiach bawią się, przechodząc kolejno przez tunel animacyjny.