Dzieci z pluszowymi misiami siedza na dywanieW piątek 24 listopada sala grupy Sikorki ożyła niezwykłą radością i uśmiechami podczas obchodów Dnia Pluszowego Misia. W ten dzień dzieci przyniosły swoje ukochane pluszowe misie, przytulanki i zabawki misiowe.

Sala przedszkolna szybko wypełniła się kolorowymi stworzeniami, a uśmiechy maluchów świadczyły o niecierpliwym oczekiwaniu na niezwykłe wydarzenia.

Impreza rozpoczęła się od uroczej parady misiów. Każdy miś był wyjątkowy – od klasycznych brązowych, po kolorowe, ozdobione różnymi dodatkami. Następnie odbyły się zabawy i tance z misiami. Dzieci, trzymając w dłoniach swoje pluszaki, bawiły się, tańczyły i śpiewały piosenki o misiach. W trakcie imprezy nie mogło zabraknąć tradycyjnego „Sto lat” dla misia, podczas którego maluchy śpiewały radosne życzenia swoim pluszakom.

W tym dniu przedszkolaki wykonały również misiowe prace plastyczne. Dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły swoje misie, którym za bazę posłużyły papierowe talerzyki. Efekty tej pracy można teraz obejrzeć w przedszkolnej szatni.

Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem, podczas którego dzieci mogły dzielić się misiowymi przekąskami. Dzień Pluszowego Misia w naszej grupie był pełen śmiechów, zabaw i wspólnego dzielenia się miłością do tych niezwykłych stworzeń.

 

Aneta Jurczuk, Mirosława Nikonczuk

 

W galerii znajdują się zdjęcia, na których dzieci trzymają swoje pluszaki. Krążąc w kole, śpiewają misiowi „Sto lat”. Z zawiązanymi oczami przyklejają sylwecie misia kolorowe kokardki. Na kolejnych zdjęciach biorą udział w wspólnych zabawach ruchowych. Następnie siedząc przy stołach wykonują prace plastyczne, uczestniczą w słodkim poczęstunku oraz bawią się układankami.