„Dzień kredki” w przedszkolu„… kolorowe kredki, kiedy je poproszę Namalują wszystko to, co chcę…” .

 

22 listopada w grupie Skowronek swoje urodziny obchodziła „kredka”. To święto, jak każdy wie,w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się w centrum uwagi naszych przedszkolaków. Było bardzo kolorowo. Zrozumieliśmy ze świat bez kolorów jest bardzo smutny, nieciekawy i szary. Przedszkolaki przekonały się, iż „kredka” nie służy jedynie do kolorowania, czy rysowania. To również świetny przedmiot do zabawy i jednocześnie nauki. A czego my, nią nie robiliśmy: było segregowanie, dopasowywanie do koloru, liczenie, powtarzanie sekwencji, rysowanie, układanie torów przeszkód, a nawet układanie liter. To był wesoły i pełen przygód dzień. Urodziny kredki przedszkolaki zwieńczyły pracą plastyczną z plasteliny. Wszyscy uczestnicy za udział w zajęciach otrzymali medale.

Opracowały: Mariola Samsonowicz, Iwona Olesiuk Szkopek

Opis zdjęć:

W galerii poniżej widzimy dzieci uczestniczące w uroczystościach z Dnia Kredki. Dzieci biorą udział w zajęciach tematycznych, zabawach ruchowych. Na ostatnim zdjęciu widzimy całą grupę przedszkolaków z tablicą w tle. Na tablicy umieszczone zostały prace plastyczne pt: „Kredka”.