Dzień Kredki w przedszkoluDnia 22 listopada w grupie Wróbelków obchodziliśmy „Dzień Kredki”. Tego dnia kredki były głównymi bohaterami zabaw ruchowych i prac plastycznych.

 

Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja dzieci, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Dzieci wysłuchały piosenki pt. „Kolorowe kredki”, dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek, określały kolory, przeliczały kredki, ozdabiały je według własnego pomysłu. Był to kolorowy i wesoły dzień pełen zabaw, w których główną bohaterką była ukochana przez wszystkie dzieci kredka.

 

Opracowała: Agnieszka Rola

Opis zdjęć: Zdjęcia poniżej przedstawiają dzieci siedzące w kole. Przedszkolaki opisują wygląd kredki, przeliczają kredki, dopasowują kredki do odpowiednich kolorów kredek. Dzieci w kolorowych stożkowych czapeczkach tańczą przy piosence „Kolorowe kredki”. Na sam koniec przedszkolaki przy pomocy kredek malują na dużym białym brystolu swoją ulubioną zabawkę.