Dzień Praw DzieckaW poniedziałek najmłodsza grupa obchodziła Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane do przedszkola na niebiesko, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia zostały przeprowadzone zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych oraz odbyły się rozmowy na temat praw dzieci jak również ich obowiązków. Została wyświetlona prezentacja, pt. „O prawach dziecka" i wspólnie wykonana praca plastyczna pt. „Jesteśmy dziećmi, mamy swoje prawa”.

 

Opracowała: Agnieszka Rola

Opis zdjęć: W galerii poniżej widzimy dzieci świętujące w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Na zdjęciach widzimy jak dzieci swobodnie bawią się, odpoczywają, oglądają film multimedialny i wspólnie wykonują pracę plastyczną. Ubrane na niebiesko przedszkolaki trzymają plansze z wypisanymi prawami dziecka, a potem wspólnie bawią się odbijając niebieskie balony.